Uygulama

Google şirketi Hangouts adlı uygulamasının fişini çekecek

Google şirketi Hangouts adlı uygulamasının fişini çekecek

 

Google şirketi hazırlamış olduğu bir blog gönderisi içerisinde, Hangouts adına sahip mesajlaşma hizmetinin fişinin çekilecek olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. 2021 senesinden itibaren başlayacak olan söz konusu sürecin nasıl şekillenecek olduğu bilinmemekte fakat kullanıcılar, sürecin sonrasında Google Meet ile birlikte Google Chat’i kullanmaya başlayacaklar.

Daha öncesinde Google şirketinin G Suite adına sahip olan kurumsal hizmetinin adını değiştirmiş olduğu haberleri çıkmıştı. Google Workspace şeklinde adlandırılmış olan yeni hizmetler topluluğun yaşamımızda getirecek olduğu yeni bir tane özellik, Google şirketinin hazırlamış olduğu bir gönderi üzerinde ortaya çıkmış oldu. Firmanın yapmış olduğu açıklamalarına bakılırsa senelerdir yaşamımızın içinde bulunan Google Hangouts adlı uygulama, 2021 senesi içerisinde tarihin tozlu raflarına kaldırılmış olacak.

Aslına bakılırsa Google Hangouts adlı uygulamanın kaldırılacak olduğu hususu aslında bir müddettir bilinmekte olan bir şeydi. Zaten firma, Google Meet adına sahip olan hizmetiyle beraber Hangouts adlı uygulamayı gereksiz hale getirmişti. Yapılmış olan en son açıklamalar ise Google Workspace kullananların da bu uygulamaya hiç bir şekilde ihtiyaç duymayacak olduklarının çok önemli bir göstergesi. Google şirketi, Hangouts adlı uygulamanın yerine Google Chat şeklinde adlandırılmış olan yeni mesajlaşma hizmetinin kullanılacak olduğunu ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close