Uygulama

Google şirketi Google Duo’nun fişini çekecek mi?

Google şirketi Google Duo'nun fişini çekecek mi?

 

Google şirketinin şimdilerde iki tane değişik video sohbet servisi, Duo ile birlikte Meet kullanıcılar için hizmet vermekte. İki tane hizmetin gitgide daha fazla benzerlik göstermesinden ötürü de Google şirketi, Duo isimli hizmetini sonlandırma kararı alabilir.

Google şirketi şu zamanlarda iki adet değişik video görüntülü görüşme hizmeti sunmaya başlamış durumda. Bu söz konusu hizmetlerin adları da Duo ile birlikte Meet şeklinde bilinmekte. Uygulamalardan birincisi iki kişinin görüşmekte olduğu, kapatılmış olan Allo ismine sahip mesajlaşma hizmetinin tamamlayıcısı konumundaydı. Meet de daha da önemlisi video konferans ile alakalı kullanılmakta.

Zaman içinde kullanıcılar yönünden bu söz konusu iki uygulama arasında bulunan farklar hem deneyim açısından hem ise özellikler açısından da fazlasıyla azalmış oldu. Böyle olması da iki tane değişik uygulamayı aynı anda kullanmayı tamamen anlamsız bir hale getirmiş oldu. Google şirketi bundan dolayı Duo’yu sonlandıracak olabilir.

9to5Google platformunun şirkete yakın kaynaklara dayandırmış olduğu bir haberine bakılırsa Google Duo, en sonunda Google Meet adlı yeni uygulamayla değiştirilmiş olacak. Şu dönemlerde de koronavirüs pandemisinden dolayı Zoom adlı uygulama, Microsoft Teams ile birlikte Google Meet benzerindeki platformlar son zamanların parlayan yıldızlarından olarak öne çıkmıştı. Bu söz konusu değişim Duo adlı uygulamanın da sonunu hızlandırmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close