İnternet

Google şirketi Chrome 88 ile zayıf şifreleri belirleyip değiştirmeye destek oluyor

Google şirketi Chrome 88 ile zayıf şifreleri belirleyip değiştirmeye destek oluyor

 

Google şirketi, Chrome 88 isimli güncellemesini resmi bir şekilde paylaştı. Yeni Chrome 88 adlı güncellemeyle beraber güvenliği hiç bir şekilde ihlal edilmiş veyahut zayıf şifreleri tespit etmenin yanı sıra değiştirmek basitleştirilmiş bir vaziyette durumda.

İnternetin yanı sıra teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Google şirketi, dünya üzerindeki en popüler web tarayıcısı olarak öne çıkan Chrome adlı tarayıcının yeni sürümünü paylaşmış oldu. Yeni sürüm olarak öne çıkan Chrome 88 adlı tarayıcı, kullanıcılara çok daha iyileştirilmiş bir şifre güvenliği konusunda özellik sunmuş durumdayken daha öncesinde ihlal edilmiş veyahut görece açısından zayıf durumda bulunan şifrelerin güçlü olanlarıyla da değiştirilmesini basitleştirmiş oluyor.

Yeni gelmiş olan şifre güvenliğiyle alakalı özellik şu zamanlarda sadece Chrome’un web ile birlikte iOS sürümleri üzerinde kullanıma sunulmuş olacak fakat Android işletim sistemi kullanıcıları için de çok yakın bir zamanda sunulması konusunda bir beklenti var. Yeni getirilmiş olan bu özelliği görme amacıyla ilk olarak Chrome adlı tarayıcının ‘Ayarlar’ adlı sayfasına gitmek gerekiyor ve ordan da ‘Şifreler’ isimli alt menüsüne tıklamanız gerekli..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close