Uygulama

Google şirketi AnTuTu’yu engellemiş durumda

Google şirketi AnTuTu'yu engellemiş durumda

 

Son dönemler içerisinde ortaya çıkmaya başlayan veri ihlallerinin arasına bir yenisi daha ilave edildi. Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde LinkedIn ile birlikte Reddit’in adları veri ihlaliyle anılmaktayken şimdilerde ise telefonların performansları hususunda bilgi alabilmiş olduğunuz popüler platformlardan biri olarak öne çıkan AnTuTu’yla alakalı bir veri ihlali ortaya çıkmış durumda.

İnternet ile birlikte teknolojinin sayesinde insanların yaşamı günler geçtikçe kolaylaşmaya başlasa da insanların verilerini koruyabilmesi de bayağı bir zorlaşmakta. Bilmekte olduğunuz üzere ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde LinkedIn uygulamasının iOS platformu üzerinde panoda yer alan öğeleri kopyalamış olduğu da belirtilmiş idi. LinkedIn platformu da bunun aslında bir hata olduğunu, en yakın zaman içerisinde düzeltilecek olduğun uda aktarmıştı. Yeni bir veri ihlali de AnTuTu platformu üzerinden gelmiş durumda.

Aylık olarak ”en iyi” listelerinin yanında telefonların yanı sıra işlemcilere yönelik olarak performans verilerini bulabilecek olduğunuz platformlardan biri olarak öne çıkan AnTuTu, veri ihlalinden dolayı Google şirketinin tarafından engellenmiş durumda. AnTuTu adlı platformu Google Play Store adlı mağazası üzerinden kaldırmış olan Google şirketi, AnTuTu’nun mevcut durumdaki kullanıcılara karşı çok büyük riskler taşımakta olduğunu da açık bir şekilde bildirdi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close