Uygulama

Google Play Store üzerinden en fazla hangi ülke uygulama indirdi?

Google Play Store üzerinden en fazla hangi ülke uygulama indirdi?

 

Ülkemizin mobil uygulama trendleri konusundaki ön görüleri ile beraber dünyanın tamamında Google Play Store’dan en fazla uygulama indirmiş olan yedinci ülke olduğumuz açıklanmış durumda.

Mobil uygulamaların yanı sıra yayıncılarıyla alakalı çok önemli araştırmalar yaparak raporlar hazırlamaya devam eden Sensor Tower şirketi, gelecek beş senelik zaman zarfında mobil pazarı içerisinde neler olup bitecek olduğuyla alakalı çok detaylı bir rapor hazırlamış oldu. 1 Ocak 2016 ila 31 Aralık 2020 tarihlerinin arasında App Store ile birlikte Play Store üzerinde yer alan harcamaların yanı sıra indirme trendleri de göz önünde bulundurulup hazırlanmış olan söz konusu bu rapor, Türkiye’nin mobil uygulamayla alakalı trendlerine yönelik çok çarpıcı veriler ortaya koymuş oldu.

Verilere bakılacak olursa evet ülkemiz Google Play Store üzerinden uygulama indirme açısından şu an içerisinde ilk on arasında yer almakta, fakat 2025 senesine gelmiş olduğumuzda Türkiye bir takım kritik sebeplerden ötürü ilk on listesinden çıkmış olacak gibi durmakta.

2020 senesinin verilerine bakılırsa Türkiye, dünya üzerinde en fazla Android uygulaması indirmiş olan 7. ülke konumunda. Sıralama ise şöyle;

1- Hindistan
2- Brezilya
3- Endonezya
4- Amerika Birleşik Devletleri
5- Rusya
6- Meksika
7- Türkiye
8- Vietnam
9- Filipinler
10- Mısır

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close