Uygulama

Google Play Store için karanlık mod desteği yolda

Google Play Store için karanlık mod desteği yolda

 

Akıllı telefonla alakalı sektör geçtiğimiz birkaç seneden beri karanlık modla alakalı akıma kapılmış bir vaziyette. Hem geliştirilmiş olan uygulamalar hem ise akıllı telefonlar üzerinde kullanımı gerçekleştirilen işletim sistemleri, teker teker bu özelliğe kavuşmaya başlamış bir vaziyette.

Teknoloji devlerinden Google şirketi de bu akıma ayak uydurup bir çok uygulaması üzerine karanlık modla alakalı desteği ilave etmiş bir vaziyette. Şimdiki dönemlerde ise her bir Android işletim sistemi kullanıcısının yeni bir uygulama indirip kullanabilmek amacıyla kullanmakta bulunduğu ”Play Store” isimli uygulama, karanlık modla alakalı desteğe kavuşmuş gibi gözükmekte. Play Store isimli uygulamanın karanlık modu, XDA Geliştiricilerinin tarafından açık bir şekilde ortaya çıkartılmış oldu.

Paylaşımı gerçekleştirilen ekran görüntüleri üzerinde Google Play Store isimli uygulama karanlık modunun daha fazla koyu gri renk ile bezenmekte olduğu ve Google Play Store isimli uygulamaya hem çok daha değişik hem ise çok şık bir hava katmış olduğu açık bir şekilde gözükmekte.

XDA Geliştiricileri yapmış oldukları açıklamalara bakılır ise Google Play Store isimli uygulamanın yeni karanlık modu, ”Pixel 2 XL” isimli modeli üzerinde ve Google Play Store isimli uygulamanın ”16.6.25” sürümü içerisinde ortaya çıkmış bir vaziyette. Öte yandan söz konusu bu yeni özelliğin yönetilmesi, kullanıcıların kontrollerine bırakılmış bir vaziyette. Kullanıcılar ise, Google Play Store isimli uygulamayı karanlık mod ile kullanmak istediklerinde çok kolay birkaç ayar ile bu modu aktif hale getirebiliyorlar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close