Uygulama

Google Play Music uygulaması büyük bir başarıya imza attı

Google Play Music uygulaması büyük bir başarıya imza attı

 

Google Play Music isimli uygulama, 2 senden fazla bir zamandır yaşamımızda ve Android ekosistemi üzerindeki öncü uygulamalar arasında yer alıyor. Google şirketi YouTube Music sayesinde 2. bir atılım yapmayı başarmış olsa bile Play Music aslında çok önemli bir dönüm noktasına ulaştı desek yanlış olmaz. Söz konusu bu uygulama, Google Play Store üzerinde tam tamına 5 milyar tane indirmeyi geçmiş oldu.

Tabiiki de Google şirketine ait olan uygulamaların bu etkileyici performans konusunda Android işletim sistemi cihazları üzerinde ön yüklü bir şekilde geliyor olmasının payı fazlasıyla büyük. Öte taraftan YouTube Music isimli platformun da Android 10 işletim sistemi üzerinde varsayılan uygulamalardan bir tanesi haline gelmiş olmasıyla beraber selefinin önüne geçebilmesi hiç bir şekilde kaçınılmaz gizi gözükmekte.

Aslında yine Play Music şu an içerisinde YouTube ile alakalı hizmetlerin karşısında çok daha önemli bir müzik oynatma seçeneği şeklinde yer almaya devam ediyor. Fakat YouTube Music isimli platforma eksik durumda bulunan özellikler yavaş bir şekilde ilave edilmeye devam edilmekte ve gelecek dönemler içerisinde çok daha cazip bir seçenek olarak kullanılması da muhtemel

Play Music isimli uygulamanın günümüzde yer alan popüler müzik hizmetlerinin arasında tam olarak ne kadar dayanabileceğini bekleyip göreceğiz. Uygulamanın nasıl ilerleyeceğini ve tam olarak nasıl bir yola girecek olduğunu şimdilik kestirebilmek fazlasıyla zor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close