Uygulama

Google Play çalışmıyorsa nasıl düzelir?

Google Play çalışmıyorsa nasıl düzelir?

 

Google Play, Android telefonların piyasada önemli bir yer edinmesi ile değer kazandı. Google Play Android telefonlar için uygulama takviye olanağı sağlamaktadır. Binlerce Android uygulamasını içinde barındırmaktadır. Her Android telefonun içinde bulunmaktadır.

Önbelleği temizleyin.
Bu işlem için öncelikle Uygulama Yöneticisi’ni açmanız gerekmektedir. Yüklenenler kısmından Google Play Store’a giriniz ve ardından Önbelleği Boşalt’ a basın. Bu işlem ile önbelleği temizlediniz. Çalışma garantisi veremeyiz ancak çalışacağını düşünüyoruz.

Google play store verilerini silin.
İlk adım işe yaramadıysa bu adımda da Uygulama Yöneticisi’ni açıp Google Play Store’a giriyoruz. Ardından alt kısımda bulunan Veriyi Sİl butonuna basınız. Bu işlem işinize yarayabilir.

Google Play Store’dan güncellemeleri kaldırmanız işinizi görebilir.
Google Play Store sürekli güncelleme alan uygulamaların başında gelir. Haliyle bir güncelleme ile birlikte telefonunuzda sorun çıkma ihtimali yüksektir. Güncellemeyi kaldırmanız işinize yarayabilir. Bunu yapabilmek amacıyla Uygulama Yöneticisi üzerinde Google Play Store bölümünde karşımıza çıkan Güncellemeleri Kaldır isimli butona tıklayıp gerekli işlemi yapmış olabilirsiniz.

Google hesabı kaldırmak.
Cihazınız üzerinde kayıtlı olan hesabınızı kaldırmak sorununuza çare olabilir. Bazen hesaplar da bu konuda sorun çıkartabilmektedirler. Bu işlem için ise Ayarlar’a giriyoruz. Hesaplar kısmına girin. Google’aa tıklayın ve Hesabı Kaldır butonuna basın. İşleminiz gerçekleşti.

Android telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürün.
Her şeyi yaptınız ancak hala düzelme yoksa tek çare kaldı fabrika ayarlarına dönmek. Bu işlem telefonunuzun ilk haline dönmesini sağlayacaktır. Ayarlar kısmından Yedekle ve Sıfırla seçeneğine girin. Fabrika Ayarların Sıfırla seçeneğine basın. Gerisini cihaz halledecektir. Ufak bir not bütün bilgileriniz gidecektir.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close