Mobil

Google Mesajlar uygulaması için yeni özellikler

Google Mesajlar uygulaması için yeni özellikler

 

Telefonların gelişme göstermesiyle beraber iletişim seçeneklerinin artış göstermesi, bir takım kötü özellikleri de beraber getirmiş oldu. Dolandırıcı olan bir takım işletmeler ile birlikte yasa dışı bahis sayfaları insanlar için farklı mesajlar atmaya başlamış durumda. Firmalar ise kullanıcılarını bu söz konusu mesajların yanı sıra e-maillerden korumak amacıyla farklı yollar geliştirmeye çalışmakta. İşte söz konusu bu firmalardan biri de Google şirketi olarak öne çıkıyor.

Google şirketi, 12 Aralık tarihi içerisinde Google Mesajlar isimli uygulamayı çok daha güvenli ve çok daha kullanıcı dostu yapabilmek amacıyla gerçekleştirmiş olduğu birkaç tane farklı değişikliği duyurmuş durumda. Arama devi tarafından yapılan ilk değişiklikse Onaylanmış SMS (Verified SMS) olarak öne çıkmış vaziyette..

Onaylanmış SMS ise tam olarak, Google şirketinin, size mesaj yollayan işletmelerin aslında sahtekâr bir durumda bulunup bulunmadığını tespit edebildiği bir özelliktir. Eğer Google şirketi, sizlere mesaj yollayan işletmenin kimliğini doğrulamayı başarırsa mesajlaşma başlığının üst kısmında yer alan onaylanmış tik sembolü ile beraber işletmenin logosunu da görüyor olacaksınız.

Google şirketi, Onaylanmış SMS’ler isimli özelliği Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Hindistan, Brezilya, Meksika, Fransa, Filipinler, Birleşik Krallık, Kanada ve İspanya benzerindeki ülkeler üzerinde yayınlamaya başlamış durumda. Ayrıca bu ülkeler üzerindeki şirketler bu mesaj sistemine kayıt işlemlerini gerçekleştirmeye başladı. Google şirketi, bu söz konusu programını daha çok ülkeye genişletecek olduğunun da sözünü vermiş durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close