Uygulama

Google Meet, Zoom platformunun rakibi olacak

Google Meet, Zoom platformunun rakibi olacak

 

Amerika Birleşik Devletleri asıllı teknoloji devlerinden Google şirketinin video konferans platformu olarak öne çıkan Google Meet, artık işletme ile birlikte eğitim kullanıcıları açısından direkt Gmail üstünden erişilebilir durumda bulunacak. Meet öte yandan aynı anda 16 tane katılımcıyı göstermekte olan galeriye benzeyen yeni bir düzene kavuşmuş olacak.

Google Meet adlı platform, koronavirüsten dolayı son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi haline gelmiş olan Zoom’a çok uygun bir alternatif olabilmek amacıyla gelecek birkaç haftalık zaman diliminde çok büyük değişiklikler geçirmiş olacak. Google şirketi, Gmail üzerinde yer alan işletme ile birlikte eğitim kullanıcılarının görüntülü bir şekilde konferans yöntemiyle direkt olarak görüşme yapabilecek olduklarını da duyurmuş oldu.

Google şirketinin başkan yardımcısı görevinde bulunan Javier Soltero, Reuters’a vermiş olduğu demeç içerisinde, Meet’in Gmail ile alakalı entegrasyonunun, video konferans talebi üzerindeki artıştan dolayı planlanmış olandan çok daha önce başlatılacak olduğunu belirtti.

Sadece okullar ile birlikte işletmeler ve de hükümetler tarafından kullanılabilmekte bulunan ve tüketici odağına sahip Hangouts aracından çok daha değişik olan Meet, ocak ayından bu zamana kadar günlük kullanıcı sayısı açısından da öteki bütün Google hizmetlerinden çok daha hızlı büyümüş oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close