Uygulama

Google Meet için özel bir yenilik

Google Meet için özel bir yenilik

 

Google Meet bundan böyle kullanıcılar için video aramalar esnasında kişiselleştirilmiş arka plan kullanma konusunda şans veriyor olacak. Bu söz konusu özellik şimdilik mobil versiyon içerisinde yer almıyor olacak.

Pandemi dönemi içerisinde kullanımı fazlasıyla yükselmeye başlanan video konferans uygulamalarının en popülerlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki Google Meet olmuştu. Şirket, blog gönderisi içerisinde bu platformla ilgili olarak yeni bir özellik paylaşmış durumda.

Google Chrome internet tarayıcısının üstünden erişilebilmekte olan yeni özellikle beraber Windows ile birlikte Mac cihazlar üzerinde Google Meet kullanıcısı olanlar, görüşmeler esnasında kişiselleştirilmiş arka planlar kullanabiliyor olacak. Şirketin yapmış olduğu açıklamasına bakılırsa söz konusu bu özellik mobil cihazlara daha sonraki bir dönemde gelmiş olacak.

Yeni getirilmiş olan söz konusu bu özelliği kullanma amacıyla Google Chrome adlı tarayıcıya herhangi bir eklenti veyahut ayrı bir uygulama yüklemekte gerekli değil. Arka planla ilgili olarak teknoloji devi kullanıcıları için türlü görseller de sunmakta. Bu söz konusu görsellerin arasında uzay fotoğraflarının yanı sıra ofis görüntüsü ile birlikte kavramsal çalışmalar benzerindeki çok değişik alternatifler yer alıyor. Elbette ki kullanıcılar eğer dilerse kendi fotoğraflarını da arka plan şeklinde kullanabilecek.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close