Uygulama

Google Haritalar İçin Yeni Özellik

Google Haritalar İçin Yeni Özellik

Google Haritalar isimli uygulamaya yeni gelmiş olan özellik, söz konusu bu uygulamanın ”v10.31.0” koduna sahip beta sürüm üzerinde ortaya çıkmış oldu. Söz konusu bu hizmet, aslında çok daha fazla işlevsel bir yapıya sahip durumdaydı fakat bir müddet geçtikten sonra bütün kullanıcıların hizmetine sunulması beklenen bu yeni karşımıza çıkan özellik, kullanıcılar açısından çok daha farklı bir Google Haritalar deneyiminin kapılarını aralamış olacak. Zira Google Haritalar isimli uygulamanın yeni karşımıza çıkan özelliği, uygulamayı kullananların hem güvenliklerini sağlamış oluyor hem ise yeni yerler keşfedebilmesine yardımcı olmakta.

Google Haritalar isimli uygulama üzerine gelecek bu yeni özellik, belli bir konum üzerinde yer alan çok daha parlak caddelerin yanı sıra sokakları da göstermekte. Şu şekilde ki; misal olarak ki gecenin bir yarısında yol üzerinde yürümektesiniz ve yürümekte olduğunuz yerden fazla da emin bir durumda değilsiniz. Google Haritalar üzerinde yer alan bu yeni özellik, bulunmuş olduğunuz yere yakında yer alan sokak ile birlikte caddeler analiz edilmekte ve sizleri, aydınlatmaları çok daha bir şekilde yapılan yerlere yönlendirmekte.

Bahsi geçen bu özellik, yeni yerler keşfedebilmek amacıyla ve gece yarısında araç kullanmakta olan kişiler açısından da avantajlar sağlamış oluyor. Zira daha öncesinde hiç bir şekilde gitmemiş olduğunuz bir taraftasınız ve yakınınızda parlak bir tane bölge var ise, buranın adeta bir merkez olabilmesi fazlasıyla muhtemel ve böylece de yeni bir yer keşfedebilmektesiniz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close