Uygulama

Google Haritalar için yeni bir özellik

Google Haritalar için yeni bir özellik

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Google şirketinin tüketicilere sunmuş olduğu hizmetler arasından biri de ”Google Haritalar” olarak öne çıkıyor. Google Haritalar isimli uygulama, dünyanın tamamında bir çok kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılmakta. Aslına bakılırsa söz konusu bu hizmet, bugüne kadar standart bir harita uygulaması olarak karşımıza çıkmıştı fakat artık daha da işlevsel bir duruma gelecekmiş gibi gözükmekte. Zira Google şirketi, harita uygulaması için çok daha yeni bir özellik sunma konusunda hazırlık yapıyor.

Google şirketinin çok kısa bir zamandan sonra kullanıcıların hizmetine sunacak olduğu söz konusu bu yeni özellik, Google Haritalar’ı adeta dillendirmiş olacak. O kadar ki; özelliğin kullanıma sunulmuş olmasıyla beraber kullanıcılar, gitme konusunda isteklerinin oluğu bir yerin ismi ile birlikte adresini, içinde bulunmuş oldukları lokasyonun yerel dilini kullanarak konuşturtabiliyor olacaklar. Böylece de kullanıcılar, Google Haritalar üstünden bölge üzerinde yer alan yerlilerden bir tanesine yer veyahut yön sorma konusunda hiç bir şekilde zorlanmamış olacak.

Google şirketinin yapmış olduğu açıklamalara bakılır ise söz konusu bu yeni hizmet, kasım ayının gelecek günleri içerisinde hem iOS işletim sistemi hem ise Android işletim sistemi için kullanıma sunulmuş olacak. Google Haritalar’ isimli uygulamanın konuşabilmeyle alakalı özelliği, ilk olarak 50 tane değişik bölge üzerinde 50 tane değişik dili içerebilecek bir biçimde çalışıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close