Uygulama

Google Haritalar için yeni bir özellik daha duyuruldu

Google Haritalar için yeni bir özellik daha duyuruldu

 

Google Haritalar isimli özellik, aslında bünyesi üzerinde bir çok işlevsel özellik bulunduruyor olsa bile, kullanıcıların genel bir şekildeki profil ayarlarını mobil uygulamanın üstünden düzenleme yapmalarına bir olanak tanımamaktaydı. Daha öncesinde sadece içerik katkısında bulunup almış olduğunuz Yerel Rehber ile ilgili puanları kontrol etmekteydiniz; fakat isminizi veyahut özgeçmişinizi hiç bir şekilde düzenleyememekteydiniz.

Ancak Google şirketi, bu çok önemli bir seviyedeki eksiği de kapatmış oluyor. Haritalar isimli uygulamanın Android işletim sistemi versiyonuna özel olarak paylaşılan bu yeni güncelleme, profiliniz üstünde daha çok kontrole sahip olabilmenizi de sağlamış olacak. Hemen sol kısımda yer alan bölüm üzerinden ”Profil” yazısına tıklayıp, isminiz ile birlikte fotoğrafınızı düzenleyebilir, bir tane biyografi ilave edebilir ya da içerik katkısında bulunmuş olduğunuz mekanların tam olarak kimler tarafından görülebilecek olduğunu da belirlemeniz olanaklı.

Google şirketi, bahsi geçen bu özelliği uygulamaya ilave etmiş bir durumda olsa bile halen kullanıma çıkartmış değil. Bundan dolayı da Google Haritalar isimli uygulamayı son sürümüne güncelleseniz bile profil düzenleme ile alakalı özelliği hala kullanamıyor olacaksınız.

Öte yandan iOS işletim sistemi kullanıcılarının bu söz konusu yenilikten tam olarak ne zaman yararlanacaklarıyla alakalı olarakta halen bir açıklama yapılmış değil; fakat bahsi geçen bu özelliğin yakın bir zamanda bütün Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi kullanıcıları için yayınlanması konusunda bir beklenti var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close