Uygulama

Google haritalar için yeni bir özellik

Google haritalar için yeni bir özellik

 

Google şirketi, dijital ödeme sistemi olarak öne çıkan Google Pay ile birlikte harita uygulaması olarak öne çıkan Haritalar’da çık harika bir iş birliği gerçekleştirip kullanıcıların uygulama üstünden toplu taşımanın yanı sıra park yeri paralarını ödeyebilmesine imkan sağlamış oldu. Fakat söz konusu bu özellik şu anda Türkiye içerisinde kullanılamamakta.

Dünya üzerindeki en popüler navigasyon ile birlikte harita servislerinden bir tanesi olarak öne çıkan Google Haritalar adlı uygulama, hem özel arabası sahiplerini hem ise toplu taşıma araçlarını kullanmakta olanlar memnun edebilecek iki önemli özelliğe kavuşacak. Bundan böyle bir otoparka gitme esnasında veyahut toplu taşıma arabasına gitme esnasında ödemeyi direkt bir şekilde Google Haritalar üzerinde yapabiliyor olacak.

Google şirketinin paylaşmış olduğu bazı özel ekran görüntülerine bakılırsa Google Haritalar adlı uygulama üzerinde bir otoparka gitme amacıyla rota oluşturduğunuz zaman hemen alt kısımda bir tane ‘park ücreti öde’ şeklinde buton yer almakta. Bu söz konusu butona dokunduğunuz zaman Google Pay üzerinde kayıtlı durumda bulunan ödeme yönteminizi kullanıp ne kadar zaman boyunca park edecek olduğunuzu da sisteme giriş yaparak park ücretinizi ödemiş oluyorsunuz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close