Uygulama

Google Haritalar ay sonunda gizli moda kavuşacak

Google Haritalar ay sonunda gizli moda kavuşacak

 

Google Haritalar isimli uygulamanın ”Gizli Mod” adlı yeni özelliği, ilk defa geçmiş olduğumuz mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen Google I / O 2019 etkinliği kapsamında ortaya çıkmış idi. Çok uzun bir test sürecinin hemen sonrasında en sonunda kullanıma hazır bir duruma gelmiş olan bu özellik, bu ay içerisinde Android işletim sistemi kullanıcılarına sunulmaya başlanmış olacak. Bunla beraber iOS platformuna özel olarak halen somut durumda bir çıkış tarihi paylaşılmış değil.

Bahsi geçen özellik, Google Chrome ile birlikte YouTube üzerinde yer alan gizlilik özellikleriyle benzeyen bir yaklaşıma sahip olarak karşımıza çıkacak. Kısaca söylemek gerekir ise Google Haritalar üzerinde yer alacak ”Gizli Mod” isimli özellik, uygulamanın siz ait olan konumlarınız ile birlikte aramalarınızı kayıt altına alamayacağı ya da bunları profilinizle ilişkilendiremeyecek olduğu anlamını taşıyor

Etkin bir hale getirmek amacıyla, profil resminize bir defa dokunmanız ve karşınıza gelecek Gizli Mod isimli seçeneğe tıklamanız tamamen yeterli bir durumda bulunacak. Elbette ki, bu söz konusu yeniliği şu anda ekranınızda göremiyor olabilirsiniz. Çünkü üst kısımda da belirtmiş olduğumuz gibi, ”Gizli Mod” isimli özellik bu ayın son günlerine kadar paylaşılmaya devam ediyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close