İnternet

Google haberler üzerinde çok büyük bir problem

Google haberler üzerinde çok büyük bir problem

 

Güncellik hususunda dünya üzerindeki en önemli iletişim araçları arasında yer alan Google Haberler aslında arama yapmak kadar önemli. Orda daha öncesinde okumuş olduğunu içerikler ile birlikte yapmış olduğunuz aramalara bakarak sizi ilgilendirmekte olan en güncel haberleri açık bir şekilde görebilmiş oluyorsunuz. Fakat dünya basını üzerinde yer alan haberler en önemli haber merkezleri arasında yer alan güncel içerikler bir müddettir listelenmemekte.

Google şirketi, 8 Ağustos Perşembe gününde yaşanmaya başlamış olan sıkıntıyı resmi bir şekilde doğrulamış oldu. Daha önceki Webmasters Tool ve ayrıca yeni ismi ile Search Console üzerinde bulunan URL Denetleme Aracı üzerinde bir takım problemler yaşanmakta olduğunu ifade etti. Fakat firma daha çok detay açıklaması yapmadı. Perşembe gününde sabah saatler 10:28’i gösterirken yaşanmaya başlamış olan bu problem, akşam saatlerinde 18:41’i gösterirken düzeltilmiş oldu. Bu söz konusu zaman dilimi içinde güncel durumda yer alan haberler okuyuculara hiç bir şekilde ulaşamadılar.

Google aramaları üzerinde, geçmiş olduğumuz Nisan ayı içerisinde nerdeyse 1 hafta süresince, Mayıs ayı içerisindeyse nerdeyse 3 gün süresince benzeyen sıkıntılar meydana gelmişti. Problemlerin daha sık bir şekilde yaşanmaya başlamış olması, Google şirketinin arama motoruyla alakalı çalışmalarını yapay zekanın yanı sıra mobil uyumluluk ve de çok daha sade bir takım içerikler sunmaya yönelik yoğunlaştırmış olduğu da bilinmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close