Uygulama

Google Fotoğraflar’da yer alan ‘Hikayeler’ adlı özelliğe senelik özet gelmiş durumda

Google Fotoğraflar'da yer alan 'Hikayeler' adlı özelliğe senelik özet gelmiş durumda

 

Google Fotoğraflar adlı uygulama üzerine Hikayeler adlı özelliğe benzeyen ‘Anılar’ isimli özelliğe senelik Özet derlemesi gelmiş oldu. Bütün kullanıcılara özel olarak yayınlanmış olan söz konusu bu yeni özellik, güncelleme daha halen bütün cihazlara ulaşamadığından dolayı kullanıcılardan bazıları tarafından da kullanılamamakta.

Google şirketi, bulut tabanına sahip fotoğraf yedeklemenin yanı sıra düzenleme servisiyle alakalı Fotoğraflar’a ‘Year in Review’ (Senelik İnceleme) ismine sahip çok daha yeni bir özellik yayınlanmış oldu. Bahsi geçen bu özellik, iminden de anlaşılabilecek olduğu gibi kullanıcılara 2020 senesinin bir özetini sunmuş olacak.

Bilmekte olduğunuz gibi Google şirketi, ‘Anılar’ ismine sahip bölümde hali hazır bir şekilde senelere göre ‘x sene önce bu hafta’ veyahut x sene önce bugün’ benzerinde otomatik bir şekilde derlemeleri zaten sunmakta. Google Fotoğrafla adlı uygulamanın hem Android işletim sisteminin yanı sıra iOS işletim sistemi üzerinde de yayınlanmış olan Yıllık İnceleme de son 12 aylık zaman içerisinde öne çıkan fotoğraflarla beraber videoların çok önemli bir özetini oluşturmakta.

Yıllık İnceleme adlı yeni gelmiş olan özelliği içeriği değişik olsa bile kullanımının standart bir durumdaki ‘Anılar’ ismine sahip bir özellikten de farkı bulunmamakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close