Uygulama

Google Earth’dan yeni bir özellik daha

Google Earth'dan yeni bir özellik daha

 

Google şirketi, Earth isimli uygulamasını 2017 senesi içerisinde güncelleyip ”Voyager” (Gezgin) isimli, dünya üzerindeki farklı bölgelerine rehberli bir şekilde turlar sunmakta olan bir bölüm ilave etmişti. Gezgin isimli bölüm, özellikle de öğrenciler ile birlikte araştırmacılarla alakalı olarak çok daha kullanışlı bir durumda bulunmayı hedeflemekteydi. Firma bundan böyle bu özelliği çok daha fazla genişletip, kullanıcıların kendilerine ait daha detaylı hikayelerinin yanı sıra sunumlarını oluşturmalarına da imkan sağlamakta.

Kullanıcılar ise sunulmuş olan yeni özelliklerle Street View üzerinde yer alan resimleri, 3 boyutlu özelliğe sahip görüntüleri, metinlerle alakalı slaytları, yer işaretleyicilerini ve benzerlerini kullanıp bir hikaye ile birlikte sunum oluşturabilmektedir. Bu söz konusu sunumları izlemiş olanlar Google Earth isimli uygulamanın çok daha kapsamlı Dünya haritası üzerinde hikayeleri izleyip yolculuk yapabilmekteler.

Google haritalar üzerinde turlamayı çok fazla sevmekte olanlar, bundan böyle bunu daha da detaylı sunumların yanı sıra hikayelerle Earth üzerinde gerçekleştirebiliyor olacaklar. Google şirketi, yeni açıklamış olduğu özelliğini duyurmuş olmasıyla beraber kullanıcılar tarafından meydana getirilmiş ufak bir galeri sergilemiş oldu ve İtalya içerisinde Rönesans mimarisiyle alakalı tur, Walk Two Moons isimli romanın tekrardan canlandırması gibi çok fazla ilgi çekici içerikler sunmakta. Fakat sunum gerçekleştirmiş olanlar detaylı bir durumdaki bilgilere hiç bir şekilde yer vermiş değil.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close