Uygulama

Google Dökümanlar için kelime sayısı özelliği

Google Dökümanlar için kelime sayısı özelliği

 

Dünya üzerindeki nerdeyse en popüler hale gelen metin programlarından Word’de senelerdir ekranın sağ taraftaki alt köşesinde tam olarak kaç kelime yazmış olduğunuzu görebilmenizi sağlayan sevimli bir tane kutucuk yer alıyor. Söz konus u bu kutucuğa benzerini Apple şirketinin Sayfalar ile birlikte LibreOffice’in açık kaynak koda sahip Writer uygulaması üzerinde de görmüştük. Kelimelerle alakalı sayaçların tarihini göz önüne alacak olursak Google Dokümanlar isimli uygulamanın bugüne kadar bu söz konusu özelliği ilave etmemiş olması da fazlasıyla şaşırtıcı.

Pazar gününde paylaşılmış olan bir tane blog gönderisine bakılır ise Google şirketi, kelime işlemci için kalıcı ve dinamik bir kelime sayacı ilave etmiş olacak. Bu söz konusu durum ise bir çok kullanıcıyı memnun etmiş olacaktır.

Kelimeyle alakalı sayaç, özellikle de belirli bir kelime sınırının daha aşağısında veyahut üstünde yazması gerekli olan kişiler açısından fazlasıyla büyük bir öneme sahip. Dolayısıyla da bu söz konusu aracın eksikliği çok büyük bir dikkat çekmekteydi. Yeni gelmiş olan G Suite sayesinde şanslı durumda bulunan bir azınlık, Araçlar > Kelime sayısı > Kelime sayısını göster şeklindeki yolu takip edip ekran üzerinde sürekli olarak kelime sayısını görebiliyor olacaklar. Güncelleme sonrasında ise öteki kullanıcılara da yayılmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close