İnternet

Google Chrome daha da hızlanıyor

Google Chrome daha da hızlanıyor

 

Popülerliğini korumaya devam eden internet tarayıcılarından Google Chrome, 85 isimli sürümüyle beraber hem çok daha az kaynak kullanıyor olacak hem ise çok daha hızlı çalışmış olacak. Google Chrome adlı tarayıcının programlama dili içerisinde de değişiklik yapılacağı ifade ediliyor.

Son dönemlerde en fazla kullanılmakta olan tarayıcı olarak öne çıkan Google Chrome, hızlı bir durumda işlem yapmak üzere tasarlanmış olsa da bunu sistem kaynaklarını da çok daha üst seviyede kullanarak elde etmeye gayret ediyor. Lakin Google Chrome isimli tarayıcının 85 sürümü ile beraber popüler durumda bulunan internet tarayıcısı bundan böyle çok daha az kaynak tüketimi yapmanın yanı sıra çok daha hızlı bir durumda olacak.

Tarayıcıyı çok daha hızlı ve çok daha az kaynak tüketimi gerçekleştiren bir tarayıcı yapma konusunda isteği bulunan Google şirketi de, bununla ilgili olarak Chrome tarayıcısının üstünde birkaç tane değişikliğe imza atmış olacak. Bu söz konusu değişikliklerden birincisi Profile Guided Optimization üzerinde bir takım (Profil Temeline Dayanan İyileştirmeler) yapılmış olacak. Bu söz konusu değişiklikler ile birlikte Google Chrome, kodlarını çok daha hızlı çalıştırmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close