Uygulama

Google Çeviri için karanlık mod özelliği ortaya çıktı

Google Çeviri için karanlık mod özelliği ortaya çıktı

 

Google Çeviri isimli uygulama almış olduğu son güncellemeyle birlikte karanlık moda kavuşmaya başlamıştı. Android işletim sistemi kullanıcılarından bazıları tarafından aktarılmış olan bilgiye bakılırsa Google Çeviri, son yapılmış olan güncellemenin sonrasında karanlık modla ilgili bir seçenek sunuyor.

Google Çeviri’nin karanlık modu üzerinden paylaşılmış olan ekran görüntülerine bakılırsa da Google şirketi, tam anlamı ile bir karanlık mod meydana getirmenin yerine bir tane koyu tema meydana getirmeyi tercih etmiş. Karanlık modla tamamen gri renkli bir arka plana bürünmüş olan Google Çeviri’de yazılar da az daha açık renge sahip durumda gözüküyor.

Google Çeviri üzerinde yer alan karanlık moduna şu anda bir takım Android işletim sistemi kullanıcıları erişebilmekte ve bu kullanıcıların Polonya’da yaşamını sürdürdükleri görülmekte. Türkiye içerisinden herhangi bir tane kullanıcının karanlık modu denemeye başlayıp deneyemediğini de halen bilmiyoruz.

Google Çeviri isimli uygulamanın iOS işletim sistemi uygulaması da Android işletim sistemi uygulaması gibi karanlık moda kavuştu fakat tekrar sınırlı bir sayıda kullanıcı bu modu deneyimleyebilmekte. Açıkça söylemek gerekirse iOS işletim sistemi uygulamasında yer alan karanlık mod, Android işletim sistemi uygulamasından biraz da daha iyi gözüküyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close