Uygulama

Google Asistan’ın aylık olarak aktif kullanıcı sayısı açıklandı

Google Asistan'ın aylık olarak aktif kullanıcı sayısı açıklandı

 

Arama devlerinden biri olan Google şirketi, Amazon şirketinin Alexa’sı ve Apple şirketinin Siri’siyle rekabet etmeyi sürdüren dijital yardımcılarından Google Asistan’a ait kullanıcı verilerini bugün içerisinde ilk defa açıklamış oldu. Google şirketi, açıklamış olduğu söz konusu bu bu veriler ile yazılımın aslında ne kadar fazla kişi tarafından kullanılmakta olduğunu görmemize de imkan sağlamış bulundu. Paylaşılmış olan rapora bakılırsa dijital asistan, aylık olarak 500 milyon tane tekil kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya başlanmış durumda.

Google şirketi, kendisi geliştirmiş olduğu dijital asistanını 2016 senesinin mayıs ayındayken kullanıma çıkartmıştı. Fazlasıyla kısa bir zaman içinde yarım milyar taneden çok insan tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya başlanan akıllı asistan, toplam olarak otuz tane farklı ülkeden doksan tane değişik dilde erişime açık bir durumda. Açıklaması yapılan söz konusu bu veriler ile beraber Google şirketinin akıllı asistan cephesi üzerinde Apple şirketi ile Amazon şirketiyle kıyasıya bir mücadele vermekte olduğunu da görebilmekteyiz.

Ardımızda bırakmış olduğumuz sene Google şirketi, dünya üzerinde yer alan en büyük teknoloji konferansı olarak öne çıkan CES 2019 kapsamında Google Asistan isimli popüler uygulamanın 1 milyar taneden çok cihazda yüklü bir durumda bulunduğunun duyurusunu yapmıştı fakat söz konusu bu cihazların çok büyük bir kısmı önceden yüklenmiş yazılım ile beraber gelen Android işletim sistemli telefonlardandı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close