Uygulama

Google arama sonuçlarında Whatsapp telefon numarası hatası

Google arama sonuçlarında Whatsapp telefon numarası hatası

 

Athul Jayaram ismine sahip olan bir tane hata avcısı, WhatsApp isimli uygulamanın ‘‘Sohbet Etmek İçin Tıklayın’’ şeklindeki özelliğini kullanmaya başlayan kullanıcıların telefon numaralarının Google Arama üzerinde gözükmekte olduğunun keşfini yaptı. WhatsApp platformunun sahibi konumunda bulunan Facebook şirketi de bunun bir hata olmadığını, kullanıcı kişilerin bu söz konusu seçeneği devre dışı bırakabilecek olduğunu ifade etti.

Günümüzdeki en popüler iletişim servisleri arasında yer alan WhatsApp, kullanıcıların birbirleri ile sohbet etmesini basitleştirebilecek pek çok değişik özelliğe de sahip. Bu söz konusu özelliklerin kullanıcılar açısından çok büyük bir kolaylık sağlamış olduğu bilinen bir gerçek olsa bile söz konusu bu özelliklerden bir tanesinde, WhatsApp kullananların telefon numaralarının Google Arama sonuçları üzerinde görünmesine sebep olan çok önemli bir hata keşfedilmiş urumda.

Hata avcılarından biri olarak öne çıkan Athul Jayaram, Threatpost’a yapmış olduğu özel açıklamalar içerisinde WhatsApp adlı uygulamanın ‘’Sohbet Etmek İçin Tıklayın’’ isimli özelliği üzerinde yer alan bir hatadan dolayı kullanıcıların telefon numaralarının Google Arama’ya ilave ettiğini bildirmiş durumda. Bu söz konusu hatanın insanların gizliliklerini riske atmış olduğunu ifade eden Jayaram, kötü niyete sahip kişilerin bu söz konusu numaralar üstünden öteki kişisel bilgilere erişim sağlayabileceğini de sözlerine ilave etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close