İnternet

Google Alışveriş için tasarım değişikliği açıklandı

Google Alışveriş için tasarım değişikliği açıklandı

 

Tekrar tasarımı yapılan Google Alışveriş, bugünden itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan masaüstü ile birlikte mobil cihazlara sunulmuş bir durumda. İnternet devine ait olan popüler durumdaki hizmet, bundan böyle kullanıcılar için bir tane ürünün fiyatını anlık bir şekilde takip edebilme olanağını da sunmuş oluyor.

Google Alışveriş, takip etmekte olduğunu bir tane ürünün fiyatı konusunda indirim meydana gelirse, telefonunuza hızlı bir şekilde bildirim yollayarak sizi bilgilendirmiş olacak. Firma öte yandan yakın bir zamanda e-mail yolu ile de bilgilendirme yapılacak olduğunu ifade ediyor.

Google şirketi, e-ticaret platformları üzerinde yer alan ürünleri direkt olarak Google Alışveriş üstünden satın alınabilecek olduğunu ifade ediyor. Misal olarak, alışveriş sayfası üzerinde Amazon’da satışı gerçekleştirilen bir tane ürünü beğendiniz ve satın alma konusunda bir isteğiniz var. Bunu gerçekleştirmek amacıyla web siteye giriş yapmanıza gerek kalmıyor olacak.

Birde Google Alışveriş üstünden satın alacak olduğunuz ürünlerin Google şirketinin garantisi altında yer alacağı konusundaki bilgisini de araya sıkıştırmamızda yarar var. Google şirketinin alışveriş odağına sahip özellikleri sadece bunlar ile sınırlı durumda değil. Çünkü Google Lens, bundan böyle beğenmiş olduğunuz kıyafetleri bulabilmeniz hususunda da sizlere yardım ediyor olacak.

Misal olarak, sosyal medya üzerinde dolaşma esnasında bir tane montu çok beğendiniz ve montun farklı insanların üstünde tam olarak nasıl durmakta olduğu merak etmekteyseniz, ekran görüntüsü aldıktan hemen sonra Google Lens’i kullanabilmeniz mümkün. Yenilenmiş olan Google Alışveriş ile alakalı hizmetin ülkemiz içerisinde tam olarak ne zaman kullanılmaya başlanacak olduğu da halen kesin değil.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close