Uygulama

Gmail’in iOS uygulaması için güncelleme geldi

Gmail'in iOS uygulaması için güncelleme geldi

 

Google şirketi, Gmail adlı uygulamanın iOS kullanıcısı olanları için geliştirilmiş olan özel uygulamasını üç ayın ardından ilk defa güncellemiş oldu. Google şirketine bakılırsa söz konusu bu güncelleme, sadece hata düzeltmelerinin yanı sıra performans iyileştirmeleri de sağlamış olacak.

Bir çok değişik dijital durumda bulunan servise sahip bulunan Google şirketi, iOS işletim sistemi kullanıcılarıyla alakalı sunmuş durumda bulunduğu Gmail adlı uygulamayı 3 aylık bir aranın ardından ilk defa güncellemiş oldu. Güncelleme yapılan Gmail adlı uygulamanın App Store sayfası üzerinde sürüm notları da alıp ‘Hata düzeltmelerinin yanı sıra performans iyileştirmeleri’ yazıyor olsa bile işin aslı az daha değişik.

Bilmekte olduğunuz gibi Apple şirketi, iOS 14 işletim sisteminin en yeni gizlilik özelliğiyle beraber uygulamaların toplamış olduklar özel verilerle ilgili kullanıcıları çok daha açık bir biçimde bilgilendirmiş olmasını ve izin talep etmesini de mecburiyi kılıyor. Bugüne dek söz konusu bu değişiklikten daha fazla Facebook şirketinin şikayet etmekte olduğunu görmüş durumda bulunasakta aslına bakılırsa en fazla etkilenmiş olan firmalardan bir tanesi de Google şirketi olacaktı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close