Uygulama

Gmail’deki o simgenin sebebi ortaya çıktı

Gmail'deki o simgenin sebebi ortaya çıktı

Gmail kullanan kişilerin aşina olduğu ancak bir türlü anlam veremediği “artı” işaretinin sırrı çözüldü. Bu işareti e posta adreslerinin arasında gören kişiler ne olduğuna bir türlü anlam veremiyordu. Gmail’in hesaplar arasındaki geçişi kolaylaştırmak adına çıkarmış olduğu bu yazılım kullanıcıların da oldukça işine yarıyor. Kişinin e posta adresine gelen ve “artı” işaretinden sonraki bütün yazılanları es geçen Gmail böylece hesaplar arasındaki geçişin de kolay olmasını sağlıyor.Sosyal medyadan gelen binlerce e posta ile uğraşmak zorunda kalan Gmail kullanıcılarının bu alanda rahatlaması için böyle bir sistem geliştiren Gmail, bu uygulaması sayesinde e posta kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almış.

“Artı”nın Avantajları

Gmail’in çıkardığı bu sistem sayesinde gönderen kişinin bu sistemi kullanıp kullanmadığı e posta adresinde yer alan “artı” işareti sayesinde anlaşılabilmekte. Bunun yanı sıra kişisel bilgilerinizin üçüncü taraflara iletilip iletilmediğini de bu işlem sayesinde anlayabilmeniz mümkün.Sosyal medya hesaplarınızdan gelen ve “Gelen Kutusu”nda çok yer kaplayan e postaları hiç bakmadığınız bir kategori oluşturarak “artı” işaretinden sonraki adresten gelen mailleri bu klasöre atabilmeniz ve gelen kutunuzu boşaltabilmeniz de Gmail’in sunduğu diğer bir güzellik.E posta adresinde yanlışlıkla koyulan noktaları da es geçen Gmail bu anlamda gönderilen postalardaki yazım hatasından kaynaklı noktalama işaretlerini de yok sayarak kolay ve hızlı kullanım sağlıyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close