Uygulama

Gmail Go adlı uygulama resmen tanıtıldı

Gmail Go adlı uygulama resmen tanıtıldı

 

Giriş seviyedeki akıllı telefonlar üzerinde daha performansa sahip bir e-mail hizmeti sunmayı amaç edinen Gmail Go adlı cihaz yayınlandı. Uygulama, bütün Android işletim sistemi kullanıcıları tarafından indirilebilmekte.

Android işletim sisteminin sahibi olarak öne çıkmış olan Google şirketi, tüm akıllı telefonların en yüksek donanımlara sahip durumda bulunmadığını bildiğinden zayıf donanıma sahip bütçe dostu akıllı telefonlarla ilgili olarak ana uygulamalarının birer tane ‘‘Go’’ versiyonunu sunmakta. Google Go adlı uygulamanın yanı sıra Google Asistan Go adlı uygulama ve Google Haritalar Go adlı uygulama gibi isimlere sahip bulunan söz konusu bu uygulamalar, tam sürümlerine kıyaslandığında çok daha kolay bir arayüzün yanı sıra özellik yelpazesi sunup ‘‘zayıf’’ akıllı telefonlar üzerinde çok yüksek performans sağlamakta.

Google şirketi en son ise e-mail servislerinden Gmail’e özel olarak bir ‘‘Go’’ uygulama yayınlanmış durumda ve Gmail Go bundan böyle bütün Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcılarının erişimine açılmış bir vaziyette. Genel bir şekilde baktığımız zaman orijinal Gmail uygulaması ile birlikte aynı tasarım diline sahip durumda bulunan Gmail Go adlı yapım, buna rağmen sistemi yormakta bulunan tasarım detaylarına veyahut Google Meet entegrasyonuna sahip durumda değil.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close