Mobil

Gelecek nesildeki iPhone’lar 10x optik yakınlaştırmayla gelecek

Gelecek nesildeki iPhone'lar 10x optik yakınlaştırmayla gelecek

 

Yeni ortaya çıkmış olan bir rapora bakılırsa gelecek nesildeki iPhone cihazları tam olarak, on kata kadar optik yakınlaştırma sunabilen periskop lenslerle beraber piyasaya sürülmüş olacak. Ünlü durumda bulunan analistlerden Ming-Chi Kuo’nun daha önce paylaşmış olduğu raporu içerisinde de bu iddia desteklenmiş idi.

Paylaşılmış olan çok daha yeni bir rapora bakılırsa Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Apple şirketi, gelecek nesildeki iPhone modelleri üzerinde telefonun kalınlığını veyahut kamera çıkıntısının yüksekliğini hiç bir şekilde çoğaltmadan 10 kata kadar optik yakınlaştırma sağlayabilmekte bulunan periskop lensler kullanmayı planlamakta. Ünlü durumda bulunan Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, daha önce açıklamış olduğu tahminleri içerisinde yeni karşımıza çıkacak olan teknolojinin 2022 modeldeki iPhone cihazlarda kullanılacak olduğunu ifade etmişti.

Apple şirketinin iPhone kamera tedarikçileriyle alakalı olarak yapmış olduğu tüm planların ayrıntılarını açıklayan Kuo, en iyi Koreli ile birlikte Çin asıllı lens tedarikçilerinden biri olarak öne çıkan Semco ile birlikte Sunny Optical’ın bu sene iPhone tedarik zincirine katılacak olduğunu düşünmekte. Kuo, öte yandan iPhone cihazların 2022 senesinde Semco şirketi tarafından üretilmiş olan periskop telefoto lenslere sahip durumda bulunaağını da ifade etmişti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close