Teknoloji

GeForce RTX 3060 fiyatı satıcılar tarafından daha şimdiden yükseltiliyor

GeForce RTX 3060 fiyatı satıcılar tarafından daha şimdiden yükseltiliyor

 

Perakende satışı gerçekleştiren siteler, daha şimdiden 25 Şubat tarihi içerisinde piyasaya sürülecek olduğu açıklanan GeForce RTX 3060 isimli ekran kartlarının ücretlerini yükseltmeye başlamış durumda. Böyle olması, ön sipariş vermiş olanlar da dahil herkes açısından çok büyük bir risk oluşturmakta.

NVIDIA şirketinin merak içerisinde beklenmekte olan yeni ekran kartı olarak öne çıkan GeForce RTX 3060 adlı model, 25 Şubat tarihi içerisinde satılmaya başlanacak. Kart daha halen piyasaya çıkmamış durumda olsa bile perakende satıcılardan bazıları daha şimdiden kartın listelemesiyle alakalı fiyatlarını yukarı çekmeye başlamış oldu.

NVIDIA şirketinin şirket içinde yer alan ambargo rehberine bakılırsa ilk çıkış gerçekleştirecek modeller tavsiye edilmiş olan satış fiyatlarıyla tüketicilerle buluşmuş olacak. Böyle olması da perakendecilerin ön siparişte yer alan ürünleri tam olarak ne zaman müşteriye ulaştırırlar ise ulaştırmış olsunlar fiyat değişimi gerçekleştirmeden müşteriye sunacak olduğu anlamına gelmekte.

Diğer taraftan şu zamana dek bir çok değişik vaka esnasında satıcıların ön siparişleri iptal etmiş olduklarını da görmüştük. Benzeyen bir durum NVIDIA şirketinin başına da gelecek olabilir. Daha kötü olanı da şirketin bu duruma karşı yapabilecek oldukları fazlasıyla az. Belki de ön siparişlerini iptal etmiş olan şirketlere bir kota uygulayacak olabilirler fakat herkes ön siparişi iptal edecek olursa böyle olması da bir çözüm olmaz..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close