Mobil

Galaxy S9 Nasıl Sıfırlanır?

Galaxy S9 Nasıl Sıfırlanır?

Telefon donma, arıza veya başka şekillerde yanıt vermeyi durdurduysa sizi yumuşak bir sıfırlama seçeneği yeterli olacaktır. Yumuşak sıfırlama telefonun gücünü kesmektir. Kısaca; bataryayı çıkartırsınız ve tekrar takarsınız. Ama Gaalxy S9’un bataryası çıkmıyor.

S9 Yumuşak Sıfırlama Nasıl Yapılır?
Ses Kısma ve Güç düğmelerine 10 sn boyunca basılı tutun. Telefonunuz bir titreşim veya kapandığında ellerinizi tuşlrdan çekebilirsiniz.
S9 tamamen yeniden başlatılana kadar bekleyin. Gerekirse tekrar oturum açın ve telefonun doğru çalışığ çalışmadığını kontrol edin. S9 sorunuzu eğer bir uygulamadan ötürü kaynaklandıysa son yüklediğiniz uygulamayı silin.
Galaxy S9 Sıfırlama Nasıl Yapılır?
Sab’t sıfırlama telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürür. İlk aldığınızda telefonun bulunduğu durumdur fabrika ayarlarına döndürme işlemi. Sabit sıfırlama nadir durumlarda gereklidir. Ciddi yazılım sorunları veya veri bozulması nedeniyle fabrika ayarlarına sıfırlama gereklidir. Başka bir nedende telefonu satmak için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gereklidir.

Bu gibi nedenlerle karşı karşıya kalırsanız Yumuşak Sıfırlama yerine Fabrika Ayarlarına Sıfırlama gereklidir.

Fabrika Sıfırlama Koruması
S9’unuzu satmak için sıfırlama yapmak istiyorsanız ilk önce Google hesabınızın telefonundan bağlantısını kesmelidir. Fabrika sıfırlama koruması hırsızların telefonunuzu kullanmasını önlemek için tasarlanmıştır ve fabrika ayarların sıfırlama işleminden sonra bile Google hesap bilgilerinizi girdikten sonra tüm bilgileriniz senkronize edildiyse geri gelecektir.

Bu korumayi kaldirmak için;

Ayarlar –) Bulut ve Hesaplar –) Hesaplar –) Google ve ardından Google hesabını kaldırın.

Bu işlem Google hesabınızın telefon bağlantısını kesecek ve başka birinin telefonda sizin bilgilerinizi yönetmesini engelleyecektir.

Galaxy S9 Fabrika Ayarlarına Sıfırlama
Ayarlar uygulamasını başlatın,
Genel yönetim
Sıfırla
Fabrika ayarlarına sıfırla
SIFIRLA
TÜMÜNÜ SİL üzerine dokunun.
Fabrika verilerine sıfırlamadan önce, cihazda kayıtlı olan tüm önemli verilerin yedeklerini almayı unutmayın.
Yanıt Vermeyen Bir Galaxy S9 Nasıl Sıfırlanır
Eğer Samsung Galaxy S9 telefonunuz donmuşsa ve yanıt vermek içi önyükleme yapamıyorsanız şu adımları izleyerek s9’u fabrika ayarlarına sıfırlayın.

 

S9’unuzdaki Ses Artırma ve Bixby tuşlarına aynı ana basın ve bunlara basılı tutarken Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Artık üç düğmeye beraber basıyorsanız telefonunuzda android resmi görünene kadar basılı tutun.
Android lofosunu gördükten sonra tuşlardan elinizi çekin.
Telefonda şimdi bir güncelleme ekranı görünecektir. Android kurtarma menüsüne gelen kadar bekle bu bir kaç dakika alabilir. Gelen menüyü Ses Açma ve Ses Azaltma tuşları ile yukarı-aşağı hareket ettirebilirsiniz. Ve Güç düğmesini kullanarak seçimi yapabilirsiniz.
Menüde verileri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın. Bu seçeneğe geldiğiniz zaman seçmek için Güç düğmesini kullanın. Bu işlemi yaptıktan sonra geri alamazsınız. Emin olup olmadığınıza göre size Evet’mi Hayır’mı seçin. Evet’i seçtikten sonra fabrika ayarlarına geri dönecektir.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close