Teknoloji

Galaxy S10 modelindeki hatanın kısa zamanda çözüleceği açıklandı

Galaxy S10 modelindeki hatanın kısa zamanda çözüleceği açıklandı

 

Samsung şirketi, geçmiş olduğumuz şubat ayı içerisinde San Francisco’da gerçekleştirmiş olduğu Unpacked etkinliği kapsamında yeni amiral gemisi telefon modellerinden Galaxy S10 modeliyle birlikte Galaxy S10 Plus modelini görücüye çıkartmıştı. Lakin Galaxy S10 modelinin parmak izi ile alakalı okuyucusunu çevrelemekte olan sorunlar, cihazın özelliklerine adeta gölge düşürmüş durumdaydı.

İlk olarak 3D baskısına sahip bir parmak izi kullanılarak Galaxy S10 modelinin kilidinin açılabilecek olduğu keşfedildi. Bu hiç bir şekilde yetmiyormuş gibi ayrıca, 3. taraf ekran koruyucularının cihaz üzerinde kayıtlı durumda bulunmayan bir kullanıcının bile telefonun kilidini açması konusunda izin vermiş olduğu ortaya çıkmış durumda.

Kullanıcıları adeta çileden çıkartmakta olan bu çok önemli problemi en sonunda kabul etmiş bulunan Samsung şirketi, Reuters haber ajansına yapmış olduğu özel bir açıklamayla, söz konusu sorunun en kısa zamanda düzeltilecek olduğu konusunda da söz vermiş oldu.

”Samsung Electronics şirketi, S10 modelinde yer alan parmak izi sensörü üzerindeki sorunların farkında ve çok yakın bir zamanda yazılım güncellemesi paylaşacak” ifadelerine yer veren Güney Kore asıllı firma, özellikle de banka uygulamaları üzerinde parmak izi tanımlaması yapan kullanıcıların problem çözüme ulaşana dek bu özelliği devre dışı bir durumda bırakmaları konusunda da tavsiyede bulundu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close