Mobil

Galaxy A50 modellerinde parmak izi konusunda sorun

Galaxy A50 modellerinde parmak izi konusunda sorun

 

Galaxy A50 modeli, Samsung şirketinin 2019 senesinde en fazla ses getirmeyi başaran ürünleri arasında yer almaya başladı. Gelişmiş bir durumdaki kamerasının yanı sıra çok güçlü işlemcisinin olmasıyla birlikte çok sağlam özellikleri bünyesinde barındıran ve tamamen zarif bir tasarımla karşımıza çıkan ürün, firmanın orta sınıfta yer alan cihaz portföyünü tekrardan şekillendirmiş oldu. Firma, yazılım desteği alanı içerisinde çok iyi işler çıkartmayı başarırken Android 10 işletim sisteminin de yakın bir gelecek içinde bu cihaza ulaşması konusunda bir beklenti var. Buna rağmen son çıkmış olan güncelleme içerisinde parmak izi okuyucusu ile alakalı problemler meydana gelmiş durumda.

Samsung şirketine ait olan Galaxy A50 modelinin A505FNXXS3ASK9 ile birlikte A505FDDS3ASK8 versiyonuna sahip olan yazılımlarını kullanmaya devam eden kullanıcılarının paylaştığı özel raporlara bakılırsa söz konusu bu cihaza yeni bir parmak izi kaydı gerçekleştirilememekte. Daha öncesinde söz konusu olan gelecek güncellemeler içerisinde parmak izi okuma işlevlerine yönelik bir çok iyileştirmelerin karşımıza çıkacağı söylendikten sonra bu şekilde bir problemin ortaya çıkmış olması, hiç kimsenin beklemediği bir gelişmeydi. Çıkış esnasında Samsung şirketi, kullanıcıların performans güncellemelerinden faydalanmak amacıyla parmak izlerini yeniden kaydetmelerinin gerekli olduğu hususunda da önerilerde bulunmuş oldu. Ancak bu, yeni yazılımı kullanmış olan kullanıcılar açısından çokta geçerli bir durumda değildir.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close