Mobil

Foxconn’un üretimleri normale dönmüş durumda

Foxconn'un üretimleri normale dönmüş durumda

 

Corona virüsüyle alakalı salgın sebebiyle üretimin durdurulmuş olduğu firmalardan biri de Apple şirketinin Phone adlı cihazlarını üreten Foxconn şirketi şeklinde bilinmekteydi. Yeni gelmiş olan bir habere bakılırsa Çin asıllı üretici söz konusu virüsün büyük bir seviyede kontrol altına alınmasıyla birlikte üretime kalmış olduğu yerden devam etme konusunda bir karar aldı.

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünün ani bir şekilde patlak vermesinden dolayı, ilk sırada Çin olmak üzre dünya üzerinde yer alan pek çok devlet içerisindeki firmalar üretimle alakalı operasyonlarını geçici bir şekilde durdurmak mecburiyetinde kaldı. Teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Apple şirketinin en büyük iPhone üreticisi konumunda bulunan Foxconn şirketi bundan en çok etkilenmiş firmalardan bir tanesiydi, fakat bugün içerisinde paylaşılmış olan Reuters raporuna bakılırsa, firmada işler artık normale dönmüş gibi gözükmekte.

Söz konusu rapor içerisinde, Taipei’de yer alan gazetecilere Çin ile birlikte Vietnam’da yer alan fabrikalarına bileşenlerle alakalı tedariklerin normale dönmekte olduğunu ifade eden Foxconn şirketinin kurucusu konumunda bulunan Terry Guo’dan alıntı yapılmış oldu. Guo, Foxconn şirketinin mevcut durumdaki faaliyetlerinin tekrardan başlaması şeklinde alınmış olan isteklerin beklentilerini aşmış olduğunu iddia ediyor olsa da, Japonya’nın yanı sıra Kore merkezli tedarik zincirlerinin halen endişe kaynağı olarak öne çıktığı hususunda uyarıların devam etmekte olduğunu da belirtmekte yarar var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close