Uygulama

Faceobok’tan Lasso kararı

Faceobok'tan Lasso kararı

 

Facebook platformu, ortalama bir şekilde bir buçuk sene öncesinde TikTok platformuna rakip olması amacıyla duyurusunu yaptığı kısa zamanlı video paylaşım uygulamalarından Lasso’nun fişini çekmeye hazırlanıyor. Sosyal medyanın devi, kullanıcılarına göndermiş olduğu bir bildirimle beraber söz konusu uygulamanın 10 Temmuz tarihi içerisinde sonlandırılacak olduğunu da duyurdu.

Yola, insanların tanımakta olduklarıyla çok basit bir şekilde iletişim kurabildiği ve paylaşımlar gerçekleştirebildiği bir sosyal medya sitesi şeklinde çıkmış bulunan Facebook, bugüne gelmiş olduğumuzda da adeta bir internet devine dönmüş vaziyette.

Muhtemel bir rekabetten kaçınabilmek amacıyla popülaritesini tehdit etmeye başlayan uygulamaları daha büyümeye başlamadan satın alma girişimleri gerçekleştiren ve pek çok zaman da satın almayı başaran Facebook, satın alım yapamadığı uygulamalarla ilgili olarakta alternatif uygulama veyahut farklı özellikler duyurmakta.

Ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde TikTok adlı uygulamanın daha dört senelik bir uygulama olarak karşımızda olmasına karşın dünya üzerindeki en değerli 100 markası arasına girmiş olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun gerçekleşecek olduğunu ortalama bir şekilde bir buçuk sene öncesinde ön görmüş bulunan Facebook, TikTok kopyası şeklinde gösterilmeye başlanan Lasso adlı uygulamayı duyurmuş idi.

Facebook platformu, Lasso uygulaması ile birlikte hem yitirmiş olduğu genç kitleyi geri kazanabilmeyi hem ise TikTok’un yükselmesine engel olmayı planlamaktaydı. Fakat bugüne gelmiş olduğumuzda ise TikTok, dünya üzerindeki en büyük sosyal medya uygulamalarından bir tanesi haline gelmiş durumdayken Lasso’yu büyük bir kısmınız bu haberde ilk defa duymaktasınız.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close