Uygulama

Facebook’un Android işletim sistemindeki karanlık mod görüntülerini paylaştı

Facebook'un Android işletim sistemindeki karanlık mod görüntülerini paylaştı

 

Android 10 işletim sisteminin tamamında karanlık mod sunmuş olmasıyla beraber üçüncü parti olarak cihazda yer alan uygulamaların karanlık mod için geçişleri çok büyük bir hız kazanmış vaziyette. Facebook isimli uygulamanın yeni bir tane karanlık modunun gelecek olduğu bir müddettir zaten bilinmekte. Fakat şu zamana kadarki süre içerisinde somut bir adım atılmış olduğu hiç bir şekilde görülmemiş idi. Bugün içerisinde de çevrimiçi bir şekilde paylaşımı gerçekleştirilen ekran görüntüleri da bu durumu komple değiştirmiş oluyor.

Android Police ismine sahip olan internet sayfası, Facebook isimli platformun Android işletim sistemi uygulamasına özel olarak karanlık modunun görünmekte olduğu açıklamasını da gerçekleştirdi. Reddit platformu üzerinde ortaya çıkmış olan bir rapor içerisinde Facebook platformunun karanlık modundan söz etmekteydi. Şimdilerde ise Twitter platformu üzerinde 2 tane kullanıcı Facebook adlı platformun karanlık modu üzerinden bir tane görüntü paylaşımı yaptı. Facebook adlı platformun karanlık moduyla alakalı olarak atılmış olan tweet üzerinde, Facebook platformunun karanlık modunu hangi kapsam içerisinde test etmiş olduğu da ifade edilmedi.

Facebook adlı platformunun karanlık mod üstünde aylardır çalışmakta olduğu da bilinen bir gerçek. Fakat sosyal medyanın dev firması, WhatsApp platformuyla alakalı yapmış olduğu gibi kullanıcılara hiç bir şekilde sunmadan karanlık moduyla alakalı olarak çok uzun bir test süreci uygulamaya devam ediyor. Kullanıcılardan bazıları için özelliğin test edilmiş olduğunu görmek Facebook adlı platformun karanlık modunun yayınlanabilmesi amacıyla çok fazla bir zaman bulunmadığını da açıkça göstermekte olabilir

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close