İnternet

Facebook’ta karanlık mod özelliğine kavuşacak

Facebook'ta karanlık mod özelliğine kavuşacak

 

Facebook isimli platform, Mayıs ayı içerisinde web sitesini tekrardan tasarlayacak olduğunu ve web sayfasının yanında mobil uygulamaları üzerine de karanlık mod getirecek olduğu konusunda bir açıklama yaptı. Sosyal medyanın devi, Ağustos ayı içerisinde Android işletim sistemi uygulamasıyla alakalı karanlık modun testlerine başlamıştı ve bundan böyle bu seçeneği web sayfasının beta sürümü üstünden de kullanıcılardan bazılarına sunmaya başlamış bir durumda.

Kullanıcılardan bazılarına yeni arayüzü test edebilmek amacıyla davetiye yollanıyor. Yeni getirilmiş olan özellikleri test etmeye başlayan kullanıcılar tarafından paylaşımı gerçekleştirilen özel ekran görüntüleri, Facebook platformunun Mayıs ayı içerisinde gerçekleşmiş olan F8 geliştirici konferansı esnasında göstermiş olduğu tasarıma çok benzemekte. Haber görselinden de görebilecek olduğunuz gibi Facebook isimli platformun yenilenen görünümü genel açıdan Twitter isimli platformun ana sayfa tasarımına benzerlik gösteriyor.

Yenilenecek arayüzle alakalı tasarımın yanında karanlık mod üstünde de çalışmalar devam ediyor. Facebook isimli platform yenilenmiş tasarımının akış bölümü üzerinde çok önemli değişiklikler gerçekleştirirken, sağ üst kısımda yer alan profil sekmesi üzerine de karanlık mod özelliği ilave etmeyi planlamakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close