Teknoloji

Facebook’a kullanıcıların güveni yok

Facebook'a kullanıcıların güveni yok

 

Insider Intelligence platformunu yapmış olduğu ”Amerika Birleşik Devletleri Dijital Güven Araştırması’nın mevcut durumdaki sonuçlarına bakılırsa Facebook platformu, en güven duyulmayan sosyal medya platformu olmuş durumda. En çok güvenilen iki platform ise LinkedIn ile birlikte Pinterest olmuş durumda.

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Insider Intelligence, 2020 senesiyle alakalı olarak Amerika Birleşik Devletleri’ni kapsamakta bulunan Amerika Birleşik Devletleri Dijital Güven Araştırması’nın sonuçlarını paylaşmış oldu. Araştırma firması aracılığıyla yapılmış olan araştırma üzerinde Faceobok platformunun yanı sıra YouTube ile birlikte LinkedIn, TikTok, Twitter, Pinterest, Snapchat, Instagram ve Reddit kullanıcıların duymuş oldukları güven sorulan platformlar oldu

Insider Intelligence, paylaşmış olduğu sonuçların Mayıs 2018 ile birlikte 3 Temmuz tarihlerinin arasında yaşları 18 yaş ila 74 yaş arasında bulunan 1.865 tane katılımcının vermiş olduğu yanıtlara göre oluşturulduğunu ifade etti. Söz konusu araştırma güvenlik, yasallığın yanı sıra topluluk ile birlikte reklam deneyimi ve ayrıca reklam uygunluğu olmak üzre beş tane kategoride sonuç vermiş oldu.

Insider Intelligence aracılığıyla paylaşılmış olan güvenlik kategorisinin sonuçları ise Facebook platformu açısından fazlasıyla kötüydü. Cambridge Analytica ile alakalı skandalın hemen sonrasında çok büyük bir darbe yemiş olan Facebook platformu, yayınlanmış olan anket sonuçlarına bakılırsa kullanıcıların yukarda yer alan dokuz tane sosyal medya devinin arasında en az güvenmiş oldukları platform olarak öne çıktı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close