Teknoloji

Facebook yeni bir satın alma yaptı

Facebook yeni bir satın alma yaptı

 

Facebook platformu, karşımıza çıkan yeni nesil teknolojileri takip edip çok daha yeni hizmetler meydana getirmek maksadıyla bünyesine dahil etmiş olduğu firmalara yeni bir tanesini daha ilave etti. Amerika Birleşik Devletleri asıllı sosyal medya devi firma, ortaya çıkmış olan dosyalara bakılırsa ileri düzey bir şekilde konum belirlemenin üstünde çalışmalar gerçekleştiren Scape Technologies şirketini satın almış oldu.

Scape Technologies şirketi GPS özelliğinin sağlamış olduğu imkanların daha da ilerisinde yer tespiti yapmak amacıyla başlatılan çok önemli bir girişim projesi. Londra da merkezi bulunan projenin geliştirmiş olduğu söz konusu bu teknoloji, konumun doğruluğunu çoğaltabilmek ve ayrıntılı bir şekilde konum bilgisi sağlayabilmek amacıyla geliştirilmiş oldu. Scape Technologies şirketinin söz konusu bu yeni teknolojisinin özellikle de arttırılmış gerçeklik uygulamaları üzerinde kullanılması planlanmış durumdaydı.

Satın almış olduklarıyla adeta dünyaya hükmetme konusunda hazırlıklar yapan sosyal medya firmalarından Facebook platformu, bir tane mevzuat dosyası üzerinde bulunan özel bilgilere bakılırsa Scape Technologies şirketini satın almış bulundu. Anlaşmanın tüm şartları halen resmi bir şekilde bilinmemekle beraber Facebook platformunun Scape Technologies şirketinin üstündeki kontrolünün yüksek bir seviyede bulunduğu, Companies House platformu tarafından resmi bir şekilde bildirilmiş oldu. Almış olduğu söz konus ubu firmanın işletmesinin %75’lik kısmına sahip durumda bulunan Facebook platformunun Scape Technologies şirketini 40 milyon dolar tutarına satın almış olduğu, öteki dosyaların ise vermiş olduğu bilgilerle öğrenilmiş oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close