Uygulama

Facebook yeni bir özellik üstünde çalışmaya başladı

Facebook yeni bir özellik üstünde çalışmaya başladı

 

Facebook platformu, İçerik Stüdyosu aracı içerisinde çok daha yeni bir özelliğin testlerine başlamış durumda. Bu söz konusu özellik, Instagram kullanıcısı olanların gönderilerini planlayabilmekte olmalarını sağlamakta. Bunun sayesinde ise kullanıcılar, altı aylık bir süreçte gönderilerin yanı sıra IGTV planlaması yapabiliyor olacaklar. Özelliğin tam olarak ne zaman kullanımda bulunacağı da şu anda hiç bir şekilde bilinmemekte.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan sosyal medya devlerinden Facebook, çok uzun bir zamandan beri sahip bulunduğu platformları birleştirme konusunda bir gayret gösteriyor. Firma Facebook ile birlikte WhatsApp veyahut Instagram için sunmakta olduğu güncellemeler ile birlikte bunu zaten çok kesin bir biçimde ortaya koymakta. Yaşanmış olan en son gelişmeler de Facebook adlı platformun çok daha yeni bir özellik üstünde çalışmalar yaptığını açıkça göstermekte. Bu söz konusu özellik, Instagram platformuyla ilgili olarak içerik üretmekte bulunan kullanıcıların işini kolaylaştırabilecek bir türden.

Facebook İçerik Stüdyosu ile alakalı hizmet, çok uzun bir zamandan beri kullanılabilmekte olan işlevsel özelliklere sahip bir araçtır. Çok daha önceki zamanlarda Facebook platformuyla ilgili olarak kullanılabilmekte olan araç, bir müddettir Instagram platformuyla ilgili olarakta kullanılabilmekteydi. Kullanıcılar bunun kapsamında, Facebook içerikleriyle ilgili olarak planlamalar oluşturabilmektelerdi. Geliştirici durumda bulunan ekip şimdilerde ise söz konusu bu özelliği Instagram platformu üzerine de getirmeye çalışmakta gibi gözükmekte. Bunun sayesinde ise içerik üreticiler, Instagram üzerinde yer alan paylaşımlarını altı aylık çok uzun süreç için de planlayabiliyor olacaklar..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close