Uygulama

Facebook yardım merkezi için WhatsApp entegresi yapıldı

Facebook yardım merkezi için WhatsApp entegresi yapıldı

 

Dünya üzerinde yer alan en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan Facebook, sadece siteyle birlikte uygulama üzerinde iyi bir şekilde zaman geçirmeniz amacıyla çalışmamakta; aynı zaman içerisinde çeşitli doğal afetler benzerindeki istenmeyen vaziyetlerde sistem üzerinde yer alan kullanıcılarına yardımcı olabilmek amacıyla da türlü araçların yanı sıra özellikler geliştirmeye devam ediyor. Firma, bugünden itibaren Kriz Yardım Merkezi ile alakalı araçlarında bir güncelleme yaptı ve WhatsApp uygulaması ile bir entegrasyonu sağlamış oldu.

Facebook Yardım Merkezi üzerinde yer alan maksat ise fazlasıyla kesin; muhtemel bir afet olduğu zaman sevdikleriniz veyahut arkadaşlarınıza hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilmek. Fakat söz konusu bu erişim ise, mesajlaşmaktan daha fazla ‘’durum bildirme’’ biçiminde öne çıkıyor. Aslında bu söz konusu araçlar ile birlikte konumunuzun yanı sıra sağlık durumunuzun nasıl olduğunu bildirebiliyor, yakınlarınızın durumları hakkında bilgi edinebiliyor veyahut yardım isteyebiliyorsunuz.

Şu zamana dek bu söz konusu araçlar Facebook Messenger üstünden kullanılmaktaydı. Bu ise kullananları Facebook Yardım Merkezi’nden yararlanma hususunda çok fazla kısıtlamaktaydı. Yeni getirilmiş olan WhatsApp uygulamasının entegrasyonu de kullanıcıların dünya üzerinde yer alan en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi üstünden durumlarını bildirebilmelerine veyahut öteki özellikleri kullanım sağlayabilmelerine de bir olanak tanımakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close