İnternet

Facebook şirketinden medya firmalarına para

Facebook şirketinden medya firmalarına para

 

Dünya üzerindeki en fazla kullanılmakta olan sosyal medya platformları arasındaki Facebook, kişisel durumda yer alan verilerin çalınmasının yanı sıra yalan olarak ortaya atılan haberlerin platform üzerinde dolaşmaya başlamasının hemen sonrasında itibarını çok büyük bir ölçüde yitirmişti. Reklam vermekte olan şirketlerinde gözünden düşmeye başlayan Facebook platformu, eski itibarını tekrardan kazanabilmek amacıyla da büyük bir yatırım yapmayı düşünmekte.

Facebook platformu, haberlerle alakalı kalitesini arttırabilmek amacıyla medyanın devleri ile masaya oturmuş bir durumda. Wall Street Journal üzerinde çıkmış olan bir habere bakılır ise Facebook isimli platform; Washington Post ile birlikte ABC News ve Bloomberg platformlarıyla görüşmeler yapıyor. Bu söz konusu medya devlerine ait haberlerin Facebook platformunda yer alacak yeni Haberler sekmesinin hemen alt kısmında yer alması konusunda bir düşünce var. Facebook platformu, bu söz konusu kurumların her bir tanesine, sadece başlık ile birlikte haberlerin bir kısmını alabilmek amacıyla tam olarak 3 milyon dolar tutarında bir ödeme yapacak.

Facebook şirketinin ”Haberler” ismine sahip sekmesinin ise gelecek sonbahar içerisinde çıkması konusunda planlar yapılıyor. Bu söz konusu özel proje, en azından 3 sene boyunca da sürecek. Yayıncılar istedikleri zaman haberlerinin tam bölümünü, isterseler de haberlerinin bir bölümü site üzerine yükleyerek üyeleri kendi sitesi üzerine yönlendirmiş olacak. Böylelikle de Facebook, aslına bakılırsa internet sayfaları açısından bir bakıma çok büyük bir haber kaynağı da olarak öne çıkmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close