Uygulama

Facebook platformunun Android sürümü için karanlık mod desteği geldi

Facebook platformunun Android sürümü için karanlık mod desteği geldi

 

Geçmiş olduğumuz birkaç seneden beri akıllı telefon kullanıcılarını cezbetmeyi başaran bir özellik yer alıyor; bu ise ”Dark Mode”. Bu söz konusu mod bazı kesimlerde ”Gece Modu”, bazı kesimler içerisinde de ”Karanlık Mod” şeklinde isimlendirilmekte ve telefonunuzun ekranının siyah renge geçmesini sağlamış oluyor.

Geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde kullanıcıların yakınen takip etmiş olduğu bir çok akıllı telefon üreticisi şirketi ve uygulama geliştiricisi firma, bu söz konusu modu kullanıma sunabilmek amacıyla çalışmalarını başlarmış bir durumda. Gelecek dönemler içerisinde piyasaya çıkartılacağı açıklanan Android Q işletim sistemi ile birlikte iOS 13 benzerindeki işletim sistemi üzerinde de bu söz konusu özellik kullanılabiliyor olacak.

Şimdi ise söz konusu bu mod, dünya üzerindeki en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook platformuna gelmekte. Facebook şirketinin geliştirici durumda yer alan ekibi, platform uygulamasının Android işletim sistemi sürümüyle alakalı kolları sıvamış bir vaziyetteler ve gelecek dönemler içerisinde Android işletim sistemi kullanıcıları da bu özelliğe kavuşmuş olacaklar.

Facebook platformu geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde bu modu aslına bakılır ise ”Messenger” isimli uygulamasına ilave etti. Eğerki Messenger isimli uygulamayı kullanmaktaysanız uygulamanın sol üst tarafında yer alan profil fotoğrafınızın üstüne dokunduğunuzda Karanlık Mod’u tamamen aktif bir hale gelebiliyorsunuz (hem Android işletim sistemi hem ise iOS işletim sistemi için geçerli durumdadır.).

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close