İnternet

Facebook platformundan Sayfalar özelliği için değişiklik açıklaması

Facebook platformundan Sayfalar özelliği için değişiklik açıklaması

 

Facebook blogu içerisinde yapılmış olan bir paylaşım aracılığıyla yenilenmiş olan Facebook Sayfalar’ın özellikleri de tanıtılmış oldu. Facebook platformu, blog yazısı içerisinde tanınmış kişilerle beraber içerik üreticilerin bir topluluk oluşturmasının yanı sıra işletme maksatlarına ulaşması amacıyla çok daha kolay bir yapıya geçmiş olduğunu ifade etti.

Yeni sayfalarla alakalı tasarım bir çok değişik yeniliği içeriğinde barındırsa da, genel bir şekilde baktığımız zaman şirketin maksadının, işletmeler ile birlikte tanınmış durumda bulunan kişilerin toplulukların yanı sıra birbirleriyle çok daha rahat bir şekilde iletişime geçebilmesini sağlamak ve yönetim konusunda kolaylık sunmak olduğu açık bir şekilde görülmekte.

Facebook platformunun blog paylaşımına bakılırsa yenilenmiş olan sayfalar özelliğine getirilen yeniliklerde şöyle;

– Yenilenmiş olan tasarım: çok daha basit ve çok daha sezgisel bir tasarım tercih edilerek kullanıldı..
– Atanmış bir durumdaki Haber Kaynağı: Bundan böyle sayfaların kendilerine özel haber kaynakları olacak, burda öteki partnerleri ve de takipçileriyle alakalı haberleri görebiliyor olacaklar.
– Basit navigasyon: Kişilerin kendilerine ait profilleriyle sayfalar arasında bulunan geçişleri daha basit olacak.
– Gelişmiş görev tabanına sahip yönetici kontrolleri: Yöneticiler için komple veyahut kısmi sorumluluk vermek olanaklı durumda olacak.
– Aksiyonlu özelliğe sahip tavsiyeler: Daha alakalı bildirimler alınabilmesini sağlıyor olacak.
– Güvenlik ile birlikte uyumlulukla ilgili özellikler: İstenmemekte olan içerikleri, sahte bir durumdaki kullanıcıları ve de taklitleri elimine etmeye fayda sağlayacak..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close