Uygulama

Facebook platformundan reklam konusunda hamle

Facebook platformundan reklam konusunda hamle

 

Instagram platformu üzerinde her zaman olduğundan daha çok reklam görmeye başladığınızı mı düşünmektesiniz? Emin olmalısınız ki bu şekilde düşünmekte olan yalnızca siz değilsiniz, pek çok insan son zamanlar içerisinde Instagram üzerinde gösterilmeye başlanan reklamlarının oranlarının artmış olduğunu düşünmekte ve bu söz konusu insanlarda görünüşe bakılırsa hiç bir şekilde haksız değiller.

The Information üzerinde paylaşılmış olan bir rapora bakılır ise, Facebook platformunun yöneticileri geçmiş olduğumuz sene Instagram üzerinde yer alan reklam oranlarının sayılarını ”kaba bir şekilde 2 katına çıkartmaları” şeklinde bir talimat verdiler. Söz konusu bu rapor, Facebook platformunun geçmiş olduğumuz 2 sene içinde Instagram platformu üstünde çok daha fazla hakimiyet kurabilmesini, firmanın söz konusu bu uygulamayı tekrardan isimlendirmesi ve Instagram platformunun trafiği ile uğraşma planlarını da içeriğinde barındıran bir çok ayrıntıyı içermekte. Fakat söz konusu bu ayrıntılar arasından en fazla dikkat çekmiş olanı, Facebook platformundaki yöneticilerin Instagram platformuna reklam sayılarınızı arttırmalısınız şeklinde bir talimat vermesidir.

Geçmiş olduğumuz senenin Ekim ayı içerisinde firmanın tam olarak ne kadar bir kazanç sağlamış olduğunu açıklaması esnasında firmanın CEO’su görevinde bulunan Mark Zuckerberg, Instagram isimli platformun ‘’Keşfet’’ adına sahip popüler kısmını, uygulamaların reklamla alakalı yükünü azaltabilmek amacıyla büyük bir ‘‘fırsat’’ şeklinde nitelendirmiş idi. Instagram platformu, söz konusu reklamları bu Haziran ayına gelene kadar halen keşfet kısmına girmeye başlamamıştı ancak Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilen bir güncellemeyle beraber keşfet kısmında da reklam gösterilmeye başlanmış durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close