Teknoloji

Facebook platformundan İstanbul iline ofis

Facebook platformundan İstanbul iline ofis

 

Dünya üzerinde yer alan en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak öne çıkan Facebook, Türkiye’yi çok fazla önemsemekte. geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde Türkiye’de değişik girişimlerde bulunmuş olan ve merkezler açma kararı alan Facebook platformu, şimdi ise merkezleri İstanbul ilinde yer alacak şekilde 8 tane değişik girişimcilik ofisi açmaya karar verdi. Her bir tanesi değişik şehirlerde kurulacağı açıklanan ofisler üzerinde Facebook şirketi, genç yaşta girişimciler ortaya çıkartmaya çalışıyor olacak.

13 Ocak tarihi içerisinde Bursa ilinde ilk ofisini açmaya hazırlanan Facebook şirketi, daha sonraki dönemler içerisinde de öteki şehirler içerisindeki ofislerini açmayı sürdürecek. Bu şekilde ise Facebook şirketi, Türkiye’ye hem çok daha yeni bir yatırım gerçekleştirmiş hem ise Türkiye içerisinde çok daha yeni bir girişime imzasını atmış bulunacak.

Konuya yönelik olarak açıklamalar gerçekleştiren Bursa Ticaret Borsasının Başkanı görevinde bulunan Özer Matlı, Facebook şirketinin Türkiye içerisinde yer alan ofis açmayla alakalı girişimi TOBB ve ayrıca Habitat Derneğinin ortaklığı ile gerçekleştirmiş olduğunu da belirtti. Gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili olarak merkezin İstanbul olarak belirlenmekte olduğunu ifade eden Matlı, Facebook platformunun 8 il içerisinde şubeleşmeye gitmekte olduğunu da sözlerine ilave etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close