Uygulama

Facebook platformundan isim değişikliği açıklaması

Facebook platformundan isim değişikliği açıklaması

 

Facebook isimli popüler platform, uygulamaların sahipliklerini çok daha iyi bir şekilde açıklayabilmek amacıyla en popüler 2 tane uygulaması olarak kullanılan Instagram ile birlikte WhatsApp’ın ismini değiştirmiş olduğunu doğruladı. Yakın bir zaman içerisinde, Instagram isimli uygulama ”Facebook’tan Instagram” ismi ile anılmaya başlanacak ve WhatsApp isimli uygulama ise ”Facebook’tan WhatsApp” ismiyle anılıyor olacak.

Facebook isimli platform markalaşmayla alakalı gayretini cuma günü içerisinde The Information gazetecileri ifade etti ve sonrasında Facebook platformunun temsilcileri tarafından da resmi bir şekilde onaylanmış oldu. Şimdilik firmanın kurucusu ve güncel durumda görevli bulunan CEO’su Mark Zuckerberg’den konuyla alakalı olarak bir açıklama gelmedi ancak Facebook sözcüsü görevinde bulunan Bertie Thomson bir açıklaması içerisinde, firmanın ”Facebook şirketinin parçası halinde yer alan ürün ve hizmetlerle alakalı daha kesin olmak” istediği konusunda açıklama yapmıştı.

Hususa aşina bir durumda bulunan kaynaklara bakılır ise, perşembe gününde yapmış olduğu açıklama içerisinde, Facebook platformunun ”Facebook’tan Instagram” ile birlikte ”Facebook’tan WhatsApp” şeklindeki isimlerini değiştirip, işbirliği araçlarından Workplace ile alakalı kullanmakta oldukları bir şekli tekrardan isimlendirmeyi istediğini açık bir şekilde ifade etmişti. Zaten telefon ya da tabletinizin menüsü üzerinde ve uygulamaların içlerinde herhangi bir değişim yaşanmayacak. İsimle ilgili değişik mağaza üzerinde görülebiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close