Uygulama

Facebook platformu yeni bir rekora imza atmış durumda

Facebook platformu yeni bir rekora imza atmış durumda

 

İsmi daha önceki dönemler içerisinde Cambridge Analytica benzerindeki veri skandalları ile gündeme gelmiş olan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, başarılı durumda bulunan yolculuğuna da hiç bir şekilde ara vermeden devam etmekte. Bazı zamanlar içerisinde çok ilginç açıklamalarından dolayı ismini duymaya alıştığımız Mark Zuckerberg’ün CEO’luk ile alakalı görevini yürütmüş olduğu firmada işler fazlasıyla iyi gitmekte gibi gözüküyor.

Instagram platformu ile birlikte WhatsApp platformunun da sahibi konumunda yer alan firma, özellikle de söz konusu bu uygulamaların son dönemler içerisindeki popülerliğinden dolayı öne çıkmış olsa bile Android işletim sisteminin uygulama mağazalarından biri olan Google Play Store üzerinde bulunan indirme sayıları, Facebook isimli platformun gurur duyacak olduğu son veri şeklinde karşımıza çıkmış bir durumda. Resmi durumda bulunan verilere bakılır ise Facebook isimli platform, ulaşılması çok zor bir başarıya imzasını atıp 5 milyar tane indirmeyi ardında bırakmış oldu.

Android işletim sistemki cihazlar üzerinde ön yüklü bir şekilde gelmekte olan Google uygulamalarının indirme sayılarında zirvede yer alması fazlasıyla doğal fakat farklı bir tane uygulamanın kullanıcıların kendi istekleriyle indirilip bu sayıya ulaşmış olması da çok zor bir başarıdır. Google Play Hizmetleri ile birlikte YouTube uygulaması ve Haritalar uygulaması benzerindeki Google şirketine ait uygulamalarının hemen sonrasında bir ilk olmayı başaran Facebook platformu, bu söz konusu başarıya 2014 senesindeki 1 milyar tane indirmeden sonra geçmiş olan 5 senelik zamanda ulaştı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close