Teknoloji

Facebook platformu büyük bir reklam boykotuyla karşı karşıya

Facebook platformu büyük bir reklam boykotuyla karşı karşıya

 

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde ırkçılık karşıtı eylemlerin hemen sonrasında Facebook platformunun nefret söylemlerine karşı kayıtsız kalmayı sürdürmesi, sosyal medya devine karşı boykot kampanyası başlatılmış olmasına sebep oldu. Söz konusu bu kampanyayı organize etmiş olanlar, şimdi ise bu boykotu dünyanın geneline yaymayı hedeflemekte.

Pepsi’nin yanı sıra Coca-Cola ile birlikte Unilever benzerindeki dev firmaların da arasında yer aldığı onlarca firma, Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump’ın şiddet içeriğine sahip paylaşımını silme konusunda adım atmayan Facebook platformundan reklamlarını çekme konusunda bir karar almıştı. Şimdilerde de Facebook’a karşı yürütülmeye başlanan reklam boykotunun küresel bir alanda yayılması hedeflenmekte.

Çocuklarla ilgili olarak güvenli teknolojinin yanı sıra medya çalışmaları yürütmeye devam eden Common Sense Media şirketinin genel müdürü görevinde bulunan Jim Steyer, Reuters’a vermiş olduğu özel bir röportajın içinde, Stop Hate for Profit (Kâr etmek amacıyla Nefreti Durdurun) kampanyasıyla alakalı olarak Avrupa’da yer alan tüm büyük firmaları boykot yapmaya çağıracak olduğunu ifade etti. Bu ayın ilk döneminde başlatılmış olan kampanyaya Coca-Cola şirketinin yanı sıra Verizon şirketi ile birlikte Unilever şirketi de dahil 160 taneden çok firma, temmuz ayında Facebook’tan reklam satın almayı durduracak oldukları taahhütünde bulunarak imza atmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close