Uygulama

Facebook Messenger için mesaj iletme sınırı gelmiş durumda

Facebook Messenger için mesaj iletme sınırı gelmiş durumda

 

Sahte bir durumdaki haberler ile birlikte zararlı içeriklerin viral bir şekilde yayılmasını engelleme konusunda isteği bulunan Facebook platformu Messenger platformuna mesaj iletme konusunda bir sınır getirmiş durumda. Bundan böyle Messenger kullananlar bir tane mesajı maksimum beş sohbete iletebiliyor olcaklar.

Özellikle de koronavirüsle alakalı salgınını bütün dünyayı etkisi altına almaya başlamış olmasıyla beraber birlikte sahte haberlerin önüne geçilebilmesi de fazlasıyla büyük bir önem kazanmış oldu. Dünya üzerindeki en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, çok uzun bir zamanadan beri uygulamakta olduğu mesaj iletme konusundaki sınırı pandemiden dolayı çok daha fazla katı hale getirmiş ve kullanıcıların bir mesajın tek bir defada beşten çok sohbete gönderilmesini engellemeye başlamış idi.

WhatsApp platformunun çatı firması olarak öne çıkan Facebook, bugünden itibaren bir başka anlık mesajlaşma uygulaması Messenger platformuna da mesaj iletme sınırı getirmiş olduğu konusunda duyuru yaptı. Mesaj iletmeyle alakalı sınırın sahte haberler ile birlikte zararlı bir durumdaki içeriklerin viral bir biçimde yayılmasını engelleme hususunda fazlasıyla etkili bir yol olduğunu ifade etmiş olan Facebook platformu, bahsi geçen sınırla beraber bir mesajın yalnızca beş tane değişik tekil veyahut grup sohbetine iletilebilecek olduğunu da ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close